Sık Sorulan Sorular

Optimum Tiny House tüm modellerinde Thermowood olarak adlandırılan Fin çamı kullanılmatadır. Thermowood  ağaçları ısıl işlem gördükleri için uzun yıllar herhangi bir sorun oluşmadan dış cephelerde kullanılır.

Optimum Tiny House modellerinde anlaşmalı bankalarımızdan tutarın %60’ına kadar kredi kullanabilirsiniz.

Optimum Tiny House modelleri Tip onay belgeli çekme karavan statüsündedir. Karayolları yönetmeliğine göre aracınızı arazinize park etmiş olmaktasınız. Optimum Tiny House bir yapı olmadığı için imar kanununa tabi değildir. Bu sebeple Optimum Tiny House’nizi arazinize yasal olarak park edebilirsiniz

Optimum Tiny House modellerinde etkin klima tesisatı hazır olarak bulunmaktadır. Kullanılacak yerin durumuna göre farklı BTU larda klima ve elektirikli ısıtıcı çözümleri geliştirmekteyiz.

Optimum Tiny House modellerinin ağırlıkları 2000-3500kg aralığında değişmektedir.

Optimum Tiny House modellerinde elektirik tesisatı yanmaz kablo kullanılarak tüm modeli kapsar şekilde bağlanmıştır. Bulunduğunuz noktada şebeke elektiriği var ise; bağlantı yaparak kolayca kullanıma başlayabilirsiniz. Jeneratör alternatif bir çözüm olabilir. Kullanılacak enerjinin miktarına bağlı olarak güneş panelleri ile de çözüm sağlanabilir.

Optimum Tiny house modellerinde pis su tesisatı bulunmaktadır. Sizler konaklayacağınız yerin durumuna göre ; kanalizasyon şebekesi var ise bağlayabilir, hazır fosseptik çukurları ile çözebilir ya da pis su tankları koyabilirsiniz.

Optimum Tiny House modellerinde temiz su bağlantısı için altyapı hali hazırda bulunmaktadır.  Eğer kullanacağınız alanda şebeke suyu mevcut ise bağlantısı yapılarak kullanılabilir. Buna ek olarak ihtiyacınıza göre farklı hacimlerde depolar kullanılarak çözümlenebilir.

Optimum Tiny House modelleri,  ortalama 45  gün içersinde teslim edilmektedir.

Optimum Tiny House modelleri plakalı ve ruhsatlı araç olduğu için, trafiğe çıkmak için herhangi bir izne gerek yoktur. Ancak  Karayolları yönetmeliği gereğince “BE” sınıfı ehliyetinizin olması gerekmektedir. Aracınınızda çeki demirinin takılı ve ruhsata işlenmiş olması gerekmektedir.

Optimum Tiny House tüm modelleri hem iç hem de dış tarafında en kaliteli malzemeler ve mekanizmalar kullanılmaktadır.(Kullandığımız malzemelerin listesi için bizimle iletişime geçiniz). Optimum Tiny House modelleri uzun yıllar doğada, açık havada ve yollarda kullanılmak üzere, üretim testlerinden geçirilerek üretilmiştir.

Optimum Tiny House modelleri  ruhsatı ve plakası tarafımızdan verilen bir araçtır. Noterden araç alım satım işlemi yapar gibi devir alabilir ya da devir edebilirsiniz.

Optimum Tiny House modelleri  farklı boyutlarda ve m2 lerde  isteğinize göre üretilmektedir. Size uygun olan modeli bizlerle iletişime geçerek bildirmeniz yeterlidir. Optimum Tiny House modeliniz plakalı ve ruhsatlı(tarafımızdan sağlanmaktadır) olarak teslim edilmektedir.

Optimum Tiny House modelleri Çekme Karavan statüsünde motorsuz araç olduğu için herhangi bir vergi(MTV vs) tabi değildir.

Optimum Tiny House modellerinde C tipi yük lastikleri kullanılmaktadır.

Optimum Tiny house modellerini her mevsim rahatlıkla kullanabilirsiniz. Optimum Tiny House modellerinde yazın sıcağa karşı, kışın ise soğuğa karşı güçlü yalıtım sistemi bulunmaktadır. Optimum tiny house modelleri içerinde kullandığımız  tüm malzemeler, tamamen tekerlekli ev standartlarına uygun olarak tasarlanmış ve üretilmiştir.

Optimum Tiny House modelleri 2000-3500 kg ağırlığında olduğu için standart otomobiller ile çekilmesi oldukça güçtür. Bu sebeple Optimum Tiny house olarak biz güçlü (4×4 ya da Pick-up) araçları öneriyoruz. Optimum Tiny house olarak size bu konuda yardımcı olabiliriz. Lütfen bizimle iletişime geçiniz.